Šampionke iz Apatina nagrađene za istorijski uspeh i plasman u Prvu ligu Srbije

Šampionke iz Apatina nagrađene za istorijski uspeh i plasman u Prvu ligu Srbije
Foto: opština Apatin

Odbojkašice OK „Apatin“ nagrađene su povodom osvajanja prvog mesta u Drugoj republičkoj ligi Srbije i istorijskog plasmana u BPŠ Prvu ligu Srbije. Tim povodom u Plavoj sali opštine Apatin organizovan je prijem za igračice, stručni štab i rukovodstvo kluba.

Šampionke Srbije u svom rangu takmičenja ugostila je predsednica opštine Apatin Dubravka Korać sa saradnicima, kako bi im čestitala na velikom uspehu i rezultatima kojima su na najbolji način predstavile Apatin širom zemlje.

Tokom prijema razgovaralo se o sezoni za pamćenje, u kojoj su Apatinke dominantno stigle do titule i plasmana u viši rang takmičenja, čime su ispisale jednu od najlepših sportskih priča u istoriji kluba.

OK „Apatin“ izborio plasman u BPŠ Prvu ligu Srbije

Predsednica opštine Dubravka Korać zahvalila se igračicama i stručnom štabu na radu, disciplini i rezultatima koje su ostvarili tokom cele sezone.

„Opština Apatin će uvek podržavati trud, rad i posvećenost, a rezultati kakve je ostvario OK „Apatin“ zaslužuju veliko poštovanje. Na najlepši način predstavljale ste naš grad i verujem da ćete tako nastaviti i u budućnosti“, poručila je Korać.

Kao znak podrške za narednu sezonu i izazove koji ih očekuju u prvoligaškom društvu, odbojkašice su dobile novu sportsku opremu, dok je klubu uručen i novčani iznos od 500.000 dinara.

Trener Miloš Popović: Cilj je opstanak u Prvoj ligi Srbije

Trener ekipe Miloš Popović zahvalio se lokalnoj samoupravi na kontinuiranoj podršci i istakao da je veliki uspeh rezultat zajedništva, rada i odricanja svih članova kluba.

„Cilj u narednoj sezoni je da zadržimo status prvoligaša“, rekao je Popović i dodao da motivacije neće nedostajati, jer ekipa želi da nastavi da napreduje i potvrdi kvalitet i u višem rangu takmičenja.

Posebno je naglasio značaj rada sa mlađim kategorijama, ocenivši da upravo u mladim igračicama leži budućnost kluba i apatinske odbojke.

  • Osvojeno prvo mesto u Drugoj republičkoj ligi Srbije
  • Plasman u BPŠ Prvu ligu Srbije
  • Uručena nova sportska oprema
  • Klub dobio podršku od 500.000 dinara

Najavljen tradicionalni turnir „Street volley Apatin 2026“

Tokom prijema najavljen je i tradicionalni turnir „Street volley Apatin 2026“, koji će biti održan 6. juna i koji iz godine u godinu okuplja sve veći broj učesnika i ljubitelja odbojke.

„Taj turnir je mnogo više od sporta. To je promocija zdravog života, druženja, odbojke i naše opštine, a posebno nas raduje što privlači veliki broj mladih“, rekao je trener Apatinki.

Iza OK „Apatin“ ostaje sezona iz snova, a pred šampionkama je novi izazov – dokazivanje na prvoligaškoj sceni srpske odbojke, gde će imati priliku da potvrde kvalitet i ambicije koje su pokazale tokom šampionske sezone.

 

Tagovi:

Pogledajte još

Apatin prikuplja pomoć za Jelenu Labus: Svaka poruka može da promeni život

Opština Apatin organizuje prikupljanje ambalaže od pesticida

„Vidovdanski sabor” u Apatinu

Suzbijanje krpelja danas na Malom Staparu: Apel pčelarima da zaštite pčele

Подели: